Od tiaľto k vám bežia naše minimagy.

Tešíme sa, že tu môžete nájsť všetky naše minimagy od roku 2020.

Minimag Január 2023

Od 1. januára 2023 je k dispozícii nový cenník komponentov a materiálov Ottobock. Z pochopiteľných dôvodov sme museli pristúpiť k miernemu medziročnému zdraženiu v priemere len o 3%  aj napriek tomu, že sa naše nákupné ceny pozmenili oveľa razantnejšie.

Celé znenie januárového minimagu

Minimag Marec 2022

 

Začíname s rozšírením portfólia našich termoplastov. Dovoľte mi, prosím, predstaviť ThermoLyn clear plus. Tento nový materiál s vysokou transparentnosťou má veľmi dobrú odolnosť voči nalomeniam, vynikajúcu tvarovú stabilitu a je možné ho prelaminovať pre zabezpečenie adaptérov. Výborne sa hodí na výrobu samonosných, skúšobných soketov. Nižšie pripájame odkaz na brožúrku, kde nájdete viac informácií a verím, že vám prinesie viac hodnoty do vašej každodennej práce a tá sa prenesie do ešte lepších pomôcok pre pacientov.
Je medzi vašimi pacientami niekto na stupni aktivity 4, o kom ste si povedali, že by sa mu/jej hodila športová protéza, ale nie ste si istý, ako by na ňu reagoval(a)? Alebo potrebujete udržať pacienta na vysokej úrovni, než poisťovnňa schváli nové zariadenie? Prípadne niekto vyjadril želanie si skrátka len vybehnúť na svah a poriadne si zalyžovať? Máme pre vás a vašich klientov k dispozícii možnosť si nezáväzne požičať naše športové komponenty. V prípade záujmu neváhajte, prosím, kontaktovať Mareka (marek.bachura@ottobock.sk), alebo Romana (roman.polkorab@ottobock.sk). Radi vám poskytnú bližšie informácie a sprostredkujú zapožičanie. Tiež si môžete pozrieť video na našom kanále YouTube, kde uvidíte správanie sa systému Pro Carve pod záťažou a v reálnom živote. Odkaz na video sa nachádza TU.

Celé znenie marcového minimagu

 


 

 

Minimag December 2021

 

Čas Vianoc a Nového roku je časom pohody, spoločných stretnutí s rodinou a priateľmi a úvah čo sa odohralo v roku minulom, alebo čo nás čaká a neminie v roku budúcom. Radi by sme využili tento predvianočný čas na to, aby sme vám poďakovali za spoluprácu a veľa príjemných zážitkov v tomto roku.

Celé znenie decembrového minimagu

 


 

 

Minimag November 2021

 

Tento minimag je trošku obsiahlejší. Máme tu dokonca štyri sekcie. O tom najdôležitejšom sa dozviete z novembrového vydania Protetického minimagu.

Na všetkých školeniach, ktoré pre Vás robíme sa Vám snažíme poskytnúť skutočnú hodnotu na ktorej môžete vo svojom profesionálnom živote stavať a ďalej sa rozvíjať, ako profesionáli. Pripravili sme preto pre Vás prieskum o tom, aké školenia by pre Vás predstavovali najväčší prínos a akým spôsobom by pre Vás bolo optimálne tieto školenia absolvovať. Sme tu pre Vás. Každý kto vyplní tento dotazník, od nás získa malú pozornosť, ako poďakovanie za svoju snahu a čas (akcia platí do 1.3.2022).

Druhou témou je opäť po čase MDR. Okrem informácií na www.mojaproteza.sk , kam stále pridávame nové šablóny dokumentov pre Vaše použitie, sme spustili druhý web v slovenčine s touto dôležitou témou – nájdete na ňom vysvetlenie pojmov a úloh spojených s MDR, ale i odkaz na úložisko, kde si kedykoľvek stiahnete aktuálne návody a prehlásenia o zhode ku všetkým našim komponentom. Zaujíma Vás význam konkrétnych pojmov týkajúcich sa MDR? Chcete mať odpovede na najčastejšie otázky? Potrebujete si stiahnuť návod k niektorému komponentu Ottobock? Poďte na náš web. Na web sa dostanete kliknutím na odkaz nižšie.

Vyšlo nové číslo časopisu Ortopedická protetika. Podobne, ako predchádzajúce vydania je toto číslo nabité zaujímavými článkami z nášho odboru. Veľmi sa tešíme, že vám toto vydanie môžeme priniesť aj prostredníctvom stránok mojaproteza.sk

Radi by sme využili tento priestor, aby sme vám oznámili, že od 15.11.2021 sa končí výroba chodidla 1G9. Toto chodidlo je možné nahradiť chodidlom 1H38.

Celé znenie novembrového minimagu

 


 

Minimag Október 2021

V októbrovom minimagu sa bližšie pozrieme na termoplasty, ktoré dostali výnimočne dobré ceny a predstavíme si budúcnosť práce v ortopedicko-protetickej dielni bez škodlivých ftalátov. Keď už sa budeme dotýkať budúcnosti, tak nevynecháme ani spôsob, ako sa dajú nabíjať mechatronické pomôcky na cestách a necestách a ako udržať užívateľov (čím ďalej, tým viac „elektrifikovanejších“ pomôcok) v bezpečí aj počas dynamického 21. storočia. Neváhajte a ráčte vstúpiť…

Celé znenie októbrového minimagu

 


 

 

Minimag Marec 2021

V marcovom minimagu sa podelíme o radosť z rozrastajúcej sa rodiny chodidiel Taleo. Konkrétne si predstavíme Taleo Vertical Shock 1C51 a Taleo Harmony 1C52.

Celé znenie marcového minimagu

 


 

 

Minimag Október 2020

V októbrovom minimagu sa dozvieme, že sa uskutoční prvý online OTWorld.connect a nevynecháme ani kolennú ortézu Agilium Softfit.

Celé znenie októbroveho minimagu

 


 

 

Minimag Marec 2020

Marcový minimag nás prevedie fascinujúcim chodidlom Triton Side Flex 1C68 so schopnosťou náklonu do strany.

celé znenie marcového minimagu