Zjazdové lyžovanie a snowboarding

ProCarve – protézy na lyžovanie a snowboarding

Pozrite sa, ako sa schádzajú svahy so systémom ProCarve! Ten bol navrhnutý priamo na lyžovanie a snowboarding, ale dá sa využiť aj v lete, napríklad na vodné lyžovanie. Vysoko účinné tlmiče sú kombináciou pneumatického piestu a hydraulickej jednotky a ovládajú ohýbanie a naťahovanie kĺbu. ProCarve je vhodný pre amputácie nad kolenom aj pod kolenom.

Beznohá jazda s protézou C-Leg

Aleš, Peter a Mirek vám ukážu, že stratou dolnej končatiny sa aktívny život nekončí. Či už ju máte amputovanú pod alebo nad kolenom, na carvingových lyžiach môžete šantiť rovnako, ako chalani. Pochopiteľne, lyžovanie s protézou treba nejaký čas trénovať, ale ako uvidíte, ide to! A to takým spôsobom, že hobby – lyžiar Aleš s amputáciou v stehne s kolenným kĺbom C-Leg strčí na svahu do vrecka väčšinu dvojnohých lyžiarov.

Peter s obojstrannou amputáciou a so systémom ProCarve

Peter mal lyžovanie vždy rád a po nehode sa rozhodol, že sa na svah vráti. Je názornou ukážkou toho, že keď sa človek nevzdá, ide všeličo. S miernou pomocou sa dokáže spustiť z kopca aj s obojstrannou amputáciou… a to je jedna dokonca nad kolenom! Peter, držíme Ti palce a želáme ďalšie pokroky! 🙂

← Späť na AKTÍVNY ŽIVOT A ŠPORT