Vodné športy

Vodnícka protéza

Čo sa stane, keď vojdete s bežnou protézou do vody? Zničí sa… Ak však máte komponenty Aqualine od firmy Ottobock, môžete nielen do vody u nás, ale môžete ísť aj do mora. Pozrite sa, ako si Aleš v Chorvátsku užíval najrôznejšie vodné športy. A protéza? S kolenom, chodidlom, rúrkou a ďalšími komponentami radu Aqualine všetko prežili bez úhony. A na rozdiel od živej nohy nepotrebovali opaľovací krém…

Bez nôh a bez ruky

Cameron Clapp prišiel o obe nohy nad kolenom v roku 2001 a je prvým civilným občanom, ktorý bol vybavený bionickým kolenným systémom X3. Tento systém je vode odolný a má päť ďalších programovateľných režimov, ktoré umožňujú beh, jazdu na snowboarde, lyžovanie, cyklistiku a ďalšie aktivity. Ide o ten istý kĺb X3, ktorý sa používal v americkej armáde. Cameron je prvý obojstranne amputovaný na svete, ktorý bol týmto systémom vybavený.

Nové obzory s Geniom X3

Nasledujúce video pôsobivo ukazuje, aké rôzne funkcie ponúka kolenný kĺb Genium X3 skúsenému a trénovanému užívateľovi. Protéza umožňuje beh po lese aj v zložitom teréne, striedavú chôdzu po schodoch, prekonávanie prekážok, plávanie a trebárs aj kúpanie alebo dať si sprchu:

← Späť na AKTÍVNY ŽIVOT A ŠPORT