Fitness aplikácia

Nový modul „Strečing and relax“

Ottobock vyvinul aplikáciu pre samostatné cvičenie ľudí s amputáciou dolnej končatiny. Za vývojom aplikácie stoja ako fyzioterapeuti, tak i ergoterapeuti, ktorých cieľom bolo pomôcť ľudom po amputácii získať väčšiu mobility v ich každodennom živote. Aplikáciu s názvom Fitness for Amputees si môžete zadarmo stiahnuť tu: pre iPhone a iPad, pre Android.

(Upozorňujeme, že aplikácia je v angličtine.)

Trénujte sami doma!

Úspech vybavenia protézou je závislý na tom, či človek po amputácii spĺňa fyzické predpoklady k jej používaniu a či je schopný využiť čo najviac funkcií protézy. Ottobock sa teda v posledných rokoch sústredil na oblasť rehabilitácie a následnú starostlivosť, aby aj tí, ktorí neabsolvujú dôkladnú terapiu a školu chôdze, mohli aspoň sami doma pravidelne cvičiť. Aplikáciu tak isto ocenia aj tí, ktorí za sebou riadnu terapiu aj školu chôdze s terapeutom majú, pretože môžu pokračovať v cvičení samostatne aj bez pomoci odborníka.

Fitness aplikácia nie je viazaná na žiadny konkrétny produkt, a možno ju teda využiť pri akomkoľvek individuálnom vybavení. Aplikácia ponúka tri základné moduly –  „Sila a vytrvalosť“, „Rovnováha a koordinácia“ a najnovšie aj „Strečing and relax“ „. V prvých dvoch moduloch je možné vybrať si z troch úrovní obťažností, a preto tak stupeň aktivity používateľa nie je podstatným faktorom. Štatistická tabuľka ukazuje, kam až sa užívateľ cvičeniami dostal, a je tak isto možné stanoviť si individuálne ciele, napríklad v spolupráci s fyzioterapeutom.